ТИБЕТ
З ТАМАРОЮ
ЧІТАЯ
ЕКСПЕДИЦІЯ
"гора Кайлас, Еверест та королівство Гуге"
АКТИВНИЙ
ВІДПОЧИНОК
Дати
Група 10 людей
€ 4950
Вартість за люд.
Переліт не включено
3 - 17 червня 2024
є місця
Я ЗАПРОШУЮ ВАС В ТИБЕТ відвідати місця, де бували одиниці, побачити найвищу гору світу Еверест та містичний центр світу - священну гору Кайлас! Відчуємо вічність у захованому Королівстві Гуге - туди потрапляють тільки обрані. Надзвичайно рідкісна експедиція - їдемо відкривати таємниці Гімалаїв!
1
ЯК
2
3
Тибет - омріяна багатьма загадкова земля. Все, що Ви знаєте про Тибет напевно пов'язане із містикою та таємницею. Відкритий для відвідування всього тридцять років тому, Тибет і зараз лишається однією з важкодосяжних місцин на планеті, через численні заборони та документаційні вимоги. А подивитись там є на що!

Я запрошую Вас разом зі мною побувати на "даху світу", вклонитись священній горі Кайлас, побачити найвищу гору світу Еверест та відвідати заховане Королівство Гуге - туди потрапляють одиниці!
ЦЕ БУДЕ
Ми почнемо зі столиці Непалу, міста з 3000-літньою історією, познайомимось із живою богинею Кумарі та візьмемо благословення тибетського гуру. Гора Еверест та монастир Ронгбук здивують Вас золотом на заході сонця, а далі побачимо значну частину тибетського плато із центру на захід, де відвідаємо бібліотеку із найстаршими книгами планети та гору Кайлас, що вважається віссю Всесвіту у прадавніх знаннях!
Королівство Гуге в західному Тибеті - нерозгадана таємниця, найдавніше поселення на Землі, за легендами там жили люди-птахи гаруди, подивимось! Загадковий Тибет кличе - їдемо!
ВІДНАЙТИ СТАРОДАВНЄ МІСТО
Ранковим рейсом прилітаємо в столицю Непалу Катманду, місто з 3000-літньою історією. Особисто маємо подати документи на групову візу до Тибету, відпочиваємо в готелі біля басейну та гуляємо містом.

Проживання: Baber Mahal Villas 5*
1
ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ:
ЗУСТРІТИ БОГИНЮ
Познайомимось з живою богинею Кумарі, дізнаємось, як вона нею стає, побуваємо в її палаці та отримаємо її благословення. Погуляємо королівською площею, дізнаєтесь від мене як історика багато речей - хто керував країною та чому площа збудована на честь бога-мавпи.
ДІЗНАТИСЬ ЩО ТАКЕ ДАЛБАТ
Ввечорі на Вас чекає емоційна непальська вечеря-знайомство та подарунки від Клубу. Цікава непальська кухня, народні танці та забави в старовинному палаці ХІХ сторіччя.

Проживання: Baber Mahal Vilas 5*
Харчування: сніданок, вечеря

2
СПАДЩИНА НЕВАРІВ
Цей день присвятимо культурній спадщині основної народності Непалу неварів, унікальне різьблення по дереву, вироби з металу та глиняні шедеври роздивимось у місті Патан.
МАЙСТЕР-КЛАС
Навчитися самому грати на тибетській чаші та зцілювати себе звуком за технологією ченців Тибету - після обіду розслабимось на медитації під звуки тибетських співочих чаш.

Проживання: Baber Mahal Vilas 5*
Харчування: сніданок

3
ДВІ ГОЛОВНІ СВЯТИНІ
Сьогодні познайомимось з двома головними святинями міста - індуїстським храмом смерті Пашупаті та буддистською ступою Боднатх, побачимо святих садху та отримаємо благословення тибетських ченців.

Проживання: Baber Mahal Vilas 5*
Харчування: сніданок

4
ДОРОГОЮ ДО ТИБЕТУ
Починаємо наш шлях до Тибету на джипах, дорога надзвичайно мальовнича. Проїдемо через долину гори Гімалая, піднімаючись з висоти 1500 до 2800 метрів, до кордону Непалу та Тибету, через ущелини та засніжені гори. Хоча дорога вибоїста, приголомшливі краєвиди зачаровують!

Проживання: Syabrubesi Hotel 3*
Харчування: сніданок

5
ЗНАЙОМСТВО З БХОТАМИ
Зранку перетинаємо тибетський кордон та опиняємось у мальовничому містечку К'їронг, де відпочиваємо, гуляємо храмами та сувенірними лавками, акліматизуємось до висоти 2800 метрів - ми в Тибеті!

Проживання: Kyirong Hotel 3*
Харчування: сніданок

6
ПОБАЧИТИ НАЙВИЩІ ГОРИ СВІТУ
Зранку пересідаємо у наш приватний автобус та вирушаємо у подорож тибеським плато. В цей день Ви відчуєте справжню магію Тибету - опинитесь серед снігових велетнів понад 8000 метрів заввишки, всього їх 14 в світі, найвищі гори планети! Найменша з них гора Шишапангма (8027 м) - ось вона перед Вами!
ВСІ ВІДТІНКИ СИНЬОГО
Далі рухаємось вздовж озера Пейкутсо на висоті 4560 метрів, що виблискує на сонці та міняє кольори від темносинього та блакитно-бірюзового. Бірюза - блакитне каміння щастя, нею славиться Тибет! Якщо повезе, зустрінемо біля озера антилоп, газель та диких коней, а може і стадо яків, високогірних вівцебиків.
7
МАТИ БОГІВ - ДЖОМОЛУНГМА
Кульмінація дня - гора Еверест, найвища в світі (8848 м). Місцеві називають її Джомолунгма, в перекладі означає Мати Богів. Підїдемо максимально близько до неї, де розташований базовий табір альпіністів, біля монастиря Ронгбук (5009 м), він є найвищим монастирем у світі. Заночуємо значно нижче у місті Тінгрі (4348 м).

Проживання: Qomo Langma 4*
Харчування: сніданок
ХРАМ-БІБЛІОТЕКА
Після сніданку рухаємось далі і через три години опинимось у самому цікавому монастирі Тибету, тут зберігаються найдревніші манускрипти та артефакти доісторичних тварин. Медитуємо у храмі, роздивляємось бібліотеку та їдемо далі у напрямку священної гори Кайлас!

Проживання: Western Post 4*
Харчування: сніданок
8
ПУСТЕЛЯ І ГОРИ
Такого Ви не знайдете більше ніде в світі! Високогірна пустеля серед найвищих гір планети та перший погляд на священну гору Кайлас - сьогодні прибуваємо до її підніжжя, де і ночуємо. На наступні три дні плани на вибір - пройти трекінг навкого гори та здолати перевал 5650 м пішки або продовжити екскурсії автобусом та видвідати таємниче Королівство Гуге та озера "живе та мертве".

Проживання: Kailas Hotel 4*
Харчування: сніданок

9
10
КОЛО СВЯЩЕННОГО КАЙЛАСУ
Пройти 3-денний маршрут навколо гори Кайлас, що вважається за давніми знаннями віссю Всесвіту, на якій тримається наша планета. Перетнути перевал заввишки 5650 метрів над рівнем моря. Довжина цього трекінгу 52 км та він є досить складним випробуванням з двома високогірними ночівлями в монастирях (~5000 м).
11
12
ЩО ТАКЕ КОРА
Кора - священний обхід пішки навколо гори Кайлас. 1-ий день - 20 км або 6-7 годин трекінгу, набор висоти ~200м; 2-ий день - 18 км або 7-8 годин, підйом на перевал 5650м (вверх 550м та вниз 600м); 3-ій день - 14 км або 3-4 години (вниз 150м).

Проживання (2 ночі): Гірські будинки
Харчування не включено
ДИВНІ ОЗЕРА
Відвідаємо сьогодні озера Ракшас Тал та Манасаровар. Легенди кажуть, що одне містить мертву воду, а інше - живу. За бажанням можна "обнулити" карму та скупатись в обох озерах. Мати Будди Шакьямуні теж купалась тут. Після обіду починаємо наш шлях назад до Саги.

Проживання: Western Post 4*
Харчування: сніданок
12
МОГУТНЯ РІКА
Сьогодні ми рухаємось вздовж головної ріки Тибету та однієї з найбільших водних артерій Південної Азії - Ярлунг Цампо, або як її називають в Індії - Брахмапутра. Дорога займе біля чотирьох годин, але вона надзвичайно мальовнича. Ввечорі прибуваємо в прикордонне містечко К'їронг.

Проживання: Kyirong Hotel 3*
Харчування: сніданок
13
ТАШИ ДЕЛЕК - ДО ЗУСТРІЧІ ТИБЕТ!
Зранку перетинаємо кордон та пересідаємо на джипи, рухаємось назад до столиці Катманду через вже зелені соковиті гори Непалу. Наступного дня розлітаємось додому. "Таши Делек" - бажають тибетці на добру вдачу. До зустрічі, Тибет!

Проживання: Baber Mahal Vilas 5*
Харчування: сніданок
14
ФОРМАТ
Ця подорож проходить у складі маленької групи (не більше 16 людей), кожному учаснику приділяється максимум уваги. Супроводжує Вас протягом усієї мандрівки особисто засновниця Клубу "Chitaia Club", досвічений тревел дизайнер та експерт з активних мандрів, історик та дослідниця Тамара Чітая. Групу також супроводжує експедиційна команда із перевірених місцевих гідів, транспортників та наукових експертів. Кожна деталь подорожі та весь маршрут загалом вивірені та сплановані Клубом заздалегідь, з деякою кількістю вільного часу. В екскурсійній роботі Клуб залучає місцевих фахівців з етнографії, історії, а також насичує подорож культурними подіями та зустрічами з цікавими людьми, щоб Вам вдалося відчути відвідувану місцевість у повній мірі. Подорож підходить тим, хто любить активний та пізнавальний відпочинок. У форматі "експедиція" Вас приймають Вас найкращі 3-4*-зіркові готелі країни та теплі гірські гостьові будинки на висотах від 2000 до 5000 метрів над рівнем моря. На сайті є також подорож до Непалу і Тибету у форматі "luxury adventure", де Вас приймають найкращі 5* готелі та транспорт найвищого комфорту.

Старт та фініш мандрівки - місто Катманду (Непал). Туди можна дістатись авіа рейсами з Кішинева, Відня або Варшави з однією пересадкою, прямі рейси до Непалу з Європи не виконуються. Рейси та дорогу з України Клуб підбирає та консультує Вас.
Запитання & відповіді
УМОВИ
*Натискаючи кнопку "Забронювати тур" та заповнюючи реєстраційну форму, Ви бронюєте місце у групі з 8 осіб, проте якщо Ви не хочете подорожувати з незнайомими людьми, Ви можете замовити цей тур для своєї індивідуальної групи родичів та друзів від 2 до 10 осіб - просто повідомте нам свої побажання!
 • Вартість подорожі включає:
  • Послуги лідера групи та професійні екскурсії, широкі знання історії та етнографії Непалу та Тибету від дослідниці та історика Тамари Чітая у всій подорожі
  • Послуги місцевих супроводжуючих та представників влади, наукових співробітників та транспортників
  • Дозвіл груповий, віза та всі документи на перебування в Тибеті (китайська віза для Тибету не працює)
  • Трансфери від/до міжнародного аеропорту Катманду під рекомендовані рейси
  • Трансфер джипами від Катманду до кордону з Тибетом (авіасполучення нажаль призупинене у 2023)
  • Оренда комфортабельного автобусу та паливо для пересування тибетським плато
  • Послуги водія та державного супроводжуючого (обов'язково) в Тибеті
  • Купання в гарячих джерелах в районі гори Кайлас
  • Дозволи для відвідування Базового табору альпіністів гори Еверест (тибетська сторона)
  • Проживання у готелях 4* в Непалі та Тибеті, найкраще з наявного біля гори Кайлас та по маршруту (вказано в кожному дні програми)
  • Харчування: сніданки, вітальна вечеря від Клубу в другий день прибуття до Непалу
  • Вхідні квитки до національних природних парків у Тибеті, усі вхідні квитки до храмових комплексів в Тибеті
  • Оренда яків та послуги погонщиків яків на Корі навколо гори Кайлас (Ви не несете важкі рюкзаки, у Вас тільки маленький рюкзак з водичкою, фотоапаратом та дрібничками - все решта за Вами несуть яки)
  • Усі вхідні квитки під час екскурсійніх днів у Катманду (ступи Сваямбу, Боуднатх, храм Пашупатінатх, площа Дурбар)
  • Екскурсії з професійними гідами та істориками в Непалі та Тибеті
  • Майстер-клас з лікування звуком тибетських співочих чаш
  • Лідерська аптечка з необхідними засобами першої допомоги
 • Вартість не включає:
  • Міжнародний авіа-переліт (наприклад від €1100/чол. за маршрутом Кишинев-Стамбул-Катманду-Стамбул-Кишинев, компанія Turkish Airways)
  • Віза Непалу (робиться після прибуття в аеропорту, вартість близько €35)
  • Харчування та напої поза програмою
  • Особисті витрати
  • Особисті ліки, засоби гігієни
  • Медична страховка (потрібна для активного відпочинку типу хайкінг на висоті, покриття лікування COVID не є обов'язковим)
  • Чайові місцевим гідам та водіям (за бажанням, але в Непалі та Тибеті так прийнято - €60 на всю подорож)
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
Програма може мінятись незначним чином при виникненні обставин непереборної сили, як то відміни внутрішніх рейсів, природні катаклізми, обвали доріг тощо. Лідер та автор подорожі зробить все можливе, щоб всі екскурсії та локації були відвідані.

Велика частина витрат на організацію подорожі — авіаквитки на внутрішні авіарейси, бронювання інших видів транспорту, проживання, екскурсії, послуги місцевих супроводжуючих, транспортників та гідів, тощо — проводиться Клубом Chitaia Club заздалегідь, задовго до подорожі, передоплата за поїздку, у разі Вашої відмови, не повертається, і ніякої можливості її повернути не існує.
ЗАБРОНЮВАТИ ПОДОРОЖ
ГАЛЕРЕЯ
Мої експедиції в Тибеті (2010-21 рр.)
ВІДГУКИ
Непал з Тамарою Чітая
5/5
Грузія з Тамарою Чітая
5/5
"Потрясающее путешествие, которое во многом изменило мое понимание жизни. Спасибо Тамаре Читая, она дала очень много знаний о Непале и поделилась секретами археологии этого региона, мы даже побывали в закрытом частном музее, где хранилась самая старая книга религии Бон, тибетского шаманизма, написанная на коже яка - такое увидеть можно только с ней! Я влюбилась в Гималаи, благодаря этой писательнице-исследователю!"

Олена Середа,
Київ 15 жовтня 2015 року
Друзі, щиро раджу всім відвідати цю привітну, гостинну, співочу, танцюючу, смачну країну. Грузія-любов моя, обожнюю її! А якщо ви поїдете туди з Тамарою і Георгієм Чітаями, вважайте, що ви - щасливчики. Ви зірвали джекпот! Незабутні враження, приємні сюрпризи, гарна компанія, смачні страви та багато всього іншого чекає вас в цій подорожі. Ви можете побачити такі куточки Грузії, де не проходить жоден туристичний маршрут. Їдьте, знайомтесь, підкорюйте, насолоджуйтесь... Грузія чекає вас!

Наталя Мозолевська,
Київ 20 вересня 2019 року
Тібет з Тамарою Чітая
5/5
Узбекістан з Тамарою Чітая
5/5
"Вот и закончилось волшебное путешествие в Катманду и Тибет. Сегодня летим домой. Эмоции зашкаливают, впечатлений - море! Благодарю за яркое путешествие команду организаторов Клуба и лично Тамару и Георгия Читая. Это было очень необычно и насыщенно знаниями. Мой штурм перевала священный горы Кайлас в 5800 м просто перенес меня на другой уровень жизни, даже пусть и слегка обгорело лицо. Общение с тибетскими паломниками открыло много нового об этом закрытом горном народе. Благодарю, Тамарочка! Всем рекомендую!"

Інесса Нікітіна,
Київ 24 травня 2019 року
Хочу подякувати Тамарі Чітая та її Клубу за чудову і пізнавальну експедицію до Узбекистану. За програму туру - насичену, цікаву, за екскурсоводів. Я отримала незабутні враження від поіздки по дну Арала - це щось космічно-марсианьське, купання в морі, спання в юртах, зустріч світанку, відкриття музею під відкритим небом (про нього знаємо тільки ми). Побачили плато Устюрт, "кладовище кораблів" та ранкова прогулка на верблюдеці Сара! А ще я закохалась в Бухару. Яка там баня !!! Одним словом ПОДОРОЖУЙТЕ З ТАМАРОЮ! НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ ЖИТТЯМ!!!

Наталія Деркач,
Львів 20 квітня 2017 року
Бутан з Тамарою Чітая
5/5
М'янма з Тамарою Чітая
5/5
"Благодаря Тамаре Читая я попала в страну настолько диковинную, что оказалась украинским первопроходцем! Бутан - звучало, как нечто невероятное, многие даже спрашивали меня где это? Я люблю активную жизнь, наполненную приключениями, поэтому отправилась в Непал и Бутан! Это другая действительность, островок средневековья спрятанный в Гималаях. Я увидела короля Бутана, побывала во множестве храмов, пообщалась с ламами даже невербально, насладилась великолепными видами с горных перевалов высотой более 3500 метров - организация и насыщенность знаниями культуры были просто на высоте. Очень рекомендую отправится в Бутан именно с Тамарой Читая, особенно попросите ее озвучить исследования и показать Вам самые старые в мире фотографии Бутана из ее личной коллекции. Поезжайте в эту редкую и закрытую страну, это будет лучший отдых в жизни!"

Наталія Золотарьова,
Київ 15 травня 2010 року
"Новый год в Мьянме, стране самых больших Будд в мире - это было ярко, динамично и очень насыщенно! Хочу от души поблагодарить исследовательницу и этнографа Тамару Читая и ее мужа исследователя Георгия Читая, они построили маршрут так, что за две недели я увидела всю страну, и пагоды Янгона, и королевские дворцы, и озеро Инле с его народностями и длинношеих женщин племени Падаунг, и Паганское царство (Баган) с его тысячами древних ступ и непадающий многотонный камень, что держится на волосе Будды... Полный восторг и столько впечатлений, еще долго буду раскладывать их в памяти. Тамара - прекрасный рассказчик и талантливый лидер Клуба. Георгий - это основа Клуба и его стержень и сила, все вокруг становится понятным в путешествии с ним!"

Марина Мойбенко,
Київ 17 січня 2017 року
Марокко з Тамарою Чітая
5/5
Непал та Тібет з Тамарою Чітая
5/5
"Ребята, Тамара, Георгий, я так рад, что попал с вами в Марокко, классное вип-путешествие получилось по всем городам и весям... полторы тысячи километров по всей стране, как ни странно больше всего разочаровал Марракеш и очаровала пустыня Сахара - рассвет и закат под миллионом звезд - это достойно усилий путешествия! Поездка на верблюдах в глубь пустыни, учитывая мой немаленький рост, удивила не меньше ужина под звуки берберских барабанов - класс! Я рекомендую поехать в Марокко именно с Тамарой и Георгием, так как более насыщенной и познавательной программы и такого яркого общения с местными жителями я больше ни у кого не встречал, а путешествовал я много с кем и попробовал многое. Молодцы!"

В'чеслав Полєсько,
Київ 30 березня 2017 року
"Хочу от всей души поблагодарить организаторов невероятного путешествия в Непал и Тибет Тамару и Георгия Читая, основателей Клуба (ранее сообщества путешественников Terranaut). Увидеть Гималаи было моей мечтой, не осознанной и не конкретной, но давней. Вот просто знаешь, что надо )) Все вокруг намекало - не сейчас, Таня, много всего не так и ты не в форме... кстате, а как это, быть в форме? Мастурбировать себя месяцами из-за сантиметров на сра@е и мнимых стандартов? Наматывать десятки километров по селу, изучая заборы односельчан? Пурга все это, маркетинг и прочая чушь, навязываемая таблоидом. Работая каждый день на себя я итак в форме - все чётко: мысли, цели, планы. Кайлас зажегся утром золотом и я знала - все будет! Дальше было красиво до слез, холодно ногам, рукам, снова ногам, жарко, мокро, страшно, долго, очень долго, соленый и жирный тибетский чай, бабаки в норах, простирания и искренние улыбки тибетцев, девчонки с персиками, я, почти уснувшая вдруг на камне, яки, еще яки, закончилось питье, кушать как в детстве снег, обветренные в корки губы и, наконец финал со старинным монастырем, к которому я подошла на деревянных ногах. В сухом остатке сожженное в мясо лицо (берите полный стоп-сан, 50-ка крем не в помощь), крепатура всего, вонючая снаряга и, конечно, гордость, но не от себя, а от того, что гора тебе разрешила пройти этот путь и настрой, правильный настрой от организаторов и лидеров путешествия!
Не нужно вопросов - что мне там открылось, и на какие вопросы получила ответ, так это не работает. То о ком и о чем ты думаешь в дороге и есть самое важное, а что конкретно с этим делать, ну к 46 годам человек уже это понимает, как правило... Есть одно слово, которое мне подарил Кайлас - Принятие. Не путать со смирением! Глубину эту я буду изучать, вся жизнь впереди. Эмоции долго еще будут расходиться в памяти кругами и картинками, вызывая улыбку, так не свойственную нам, украинцам, без всякой причины на нее, и такую чистую, непосредственную, белозубую и детскую у исчезающих из этого мира тибетцев..."

Тетяна Бірюкова,
Київ 28 травня 2019 року
Прес-досьє
Статті та фотографії Тамари та Георгія Чітая у ЗМІ
Travel News Magazine (Winter 2016)